پایگاه نگارش پروپوزال و پایان نامه و ترجمه تخصصی علوم پزشکی

تحویل سفارشات

نگارش پروپوزال پزشکی

نگارش پروپوزال

از هزینه پروژه خود مطلع شوید
برآورد هزینه

نگارش پایان نامه پزشکی

نگارش پایان نامه

از هزینه پروژه خود مطلع شوید
برآورد هزینه

ترجمه متون پزشکی

ترجمه متون پزشکی

از هزینه پروژه خود مطلع شوید
برآورد هزینه
نگارش پایان نامه پزشکی
نگارش پایان نامه پزشکی به صورت حرفه ای با کمترین هزینه، هر گونه ویراش بعدی به صورت رایگان انجام میشود
کلیک کنید
ترجمه متون پزشکی
تایپ و ترجمه مقالات، متون و کتاب های پزشکی را با ما تجربه کنید
کلیک کنید

یکی از مشکلات اساسی دانشجویان پزشکی، فراموشی اطلاعاتی است که به تازگی مطالعه کرده اند. برای مثال امروز بیماری سل را به صورت کامل و با جزئیات مطالعه کرده‌ایم اما اگر هفته آینده به ما بگویند چند خط در مورد سل توضیح بنویس  احتمالاً نمی‌توانیم.
علت این امر نحوه غلط مطالعه مطالب است. بنابراین لازم است که موثر ترین روش مطالعه را یاد بگیریم.
در ابتدا باید بدانیم که پروژه های اصلی مطالعه چه چیزهایی هستند.

 1. شناسایی مطالب مهم تر:
   معمولاً وقتی میخواهیم مطلبی را مطالعه کنیم، از اول تا آخر مطلب را می خوانیم و همه جزئیات را به یک اندازه مهم می دانیم، برای مثال ارتباط فلان HLA با بیماری،به اندازه اندیکاسیونهای بستری یا اپروچ تشخیصی، برای ما مهم است. در حالی که این اطلاعات از نظر اهمیت با یکدیگر تفاوت زیادی دارند.  بدیهی است که حفظ کردن تمام این مطالب وقت زیادی را  طلب میکند بنابراین ما تلاش می‌کنیم با سرعت بیشتری این مطالب را مطالعه کنیم که همین تصمیم ما موجب می شود که در واقع هیچ کدام از مطالب را به حافظه خود نسپاریم.
   در انتها این شیوه مطالعه فقط کمی اعتماد به نفس به دست آورده ایم و با خودمان می گوییم« حله، یک فصل (جزوه) رو خوندم» اما در واقع تقریبا هیچ چیز نخواندیم.
  پس اولین اقدام برای مطالعه موثر، تعیین اهمیت مطالب است که شما می توانید از چند شیوه مطالب مهمتر را تشخیص دهید:
  ? تست زدن: این روش با سرعت زیادی مطالبی که اهمیت بیشتری دارد را برای شما مشخص می‌کند. پس قبل از مطالعه ترجیحاً پنج تست از آن مطلب را بررسی کنید.
  ? از تخیل خود استفاده کنید: فرض کنید که شما یا یکی از عزیزانتان دچار بیماری شده است و شما باید بیماری او را تشخیص داده و درمان کنید
  ? از استاد و اتند سوال کنید: به دلیل تجربه ای که این افراد کسب کرده اند. مطالب مهم تر برایشان به وضوح مشخص است و میتوانید از آنها کمک بگیرید.

در پست های بعدی ادامه این مطلب را قرار خواهیم داد، این مطلب بر اساس ترجمه مطالب معتبر انگلیسی و تجربیات شخصی نوشته شده است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *